sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Zagórz. Nietrzeźwy 78-latek leżał na przystanku. Był zmarznięty i miał mokre ubranie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórzu, podczas nocnego patrolowania ulic miasta, zauważyli leżącego na przystanku autobusowym mężczyznę. 78-latek był nietrzeźwy, zmarznięty i miał mokre ubranie. Dzięki prawidłowej postawie policjantów senior uniknął wychłodzenia. Sytuacja, w której się znalazł, mogła zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu.

Policjanci w okresie zimowym wielokrotnie interweniują wobec osób, które przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi szukają schronienia na przystankach, w piwnicach, bądź w opuszczonych budynkach. Takie interwencje niejednokrotnie ratują życie.

W środę po godz. 21, w  trakcie  patrolowania ulic Zagórza, mundurowi zauważyli leżącego na przystanku autobusowym mężczyznę. Okazało się, że 78-latek jest nietrzeźwy, zmarznięty i ma mokre ubranie. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Ze względu na niską temperaturę i opady śniegu, pozostawienie seniora w takim stanie bez opieki, zagrażało jego życiu. Mundurowi udzielili mu pomocy. Mężczyzna po badaniu lekarskim został przewieziony do sanockiej komendy Policji i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do czasu wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112. Nasze działanie może uratować ludzkie życie.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x