niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościWydarzenia

Zaczął się cofać na widok radiowozu. Był pijany

Policjanci z brzozowskiej drogówki, podczas weryfikacji karty mapy zagrożeń, prowadzili kontrole drogowe w miejscowości Końskie, ukierunkowane przede wszystkim na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.
27-latek kierujący seatem nie dopuścił się tego wykroczenia, jednak na widok policyjnego radiowozu zatrzymał się i zaczął cofać. Okazało się, że był pijany. Teraz odpowie za to przed sądem.

Dyslokowanie służb policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie związane jest także z zagrożeniami, które zgłaszają nam mieszkańcy powiatu poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze na bieżąco weryfikują zgłoszenia, które są zamieszczane na KMZB.

Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości. W związku tym wczoraj patrol brzozowskiej drogówki prowadził wzmożone kontrole w miejscowości Końskie, ukierunkowane przede wszystkim na kierowców przekraczających prędkość.

Około godz. 14.30 uwagę mundurowych zwrócił kierowca seata toledo, który na widok policyjnego radiowozu zaczął nagle cofać, by zawrócić. Policjanci od razu zareagowali na podejrzane zachowanie kierowcy i pojechali za nim by go zatrzymać do kontroli drogowej. Kierowcą seata okazał się 27-letni mieszaniec powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie 27-latka.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nie dopuścili go do dalszej jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x