czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Zablokował ruch na drodze krajowej. Grozi mu wysoka kara pieniężna

50-letni kierujący ciężarowym mercedesem, transportując ponadnormatywny ładunek, zablokował remontowany odcinek drogi krajowej w Miejscu Piastowym. Policjanci ustalili, że przewoźnik korzystał z zezwolenia, które nie miało zastosowania do przewożonego ładunku. Funkcjonariusze udrożnili ruch i zabezpieczyli naczepę na parkingu strzeżonym.

W sobotę około godz. 9, na ul. Dukielskiej w Miejscu Piastowym, policjanci skontrolowali samochód ciężarowy z naczepą przewożący nienormatywny ładunek. Pojazd zatrzymał się przed miejscem, w którym prowadzone są roboty drogowe oraz odbywa się ruch wahadłowy. Z uwagi na szerokość przewożonego ładunku, pojazd nie mógł przejechać zwężonego odcinka remontowanej drogi, blokując przejazd innym uczestnikom ruchu.

50-letni kierowca ciężarówki posiadał zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, ale okazało się ono niewystarczające, gdyż transportowany ładunek przekraczał dopuszczalne normy szerokości określone w przedstawionej dokumentacji.

Naczepa wraz z ładunkiem została zabezpieczona na parkingu strzeżonym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym i ustawy prawo o ruchu drogowym. Grozi mu wysoka kara pieniężna.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x