czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Z Wesołej w szeroki świat [FOTO]

O Ani Dąbrowskiej – młodej, utalentowanej wokalistce z Wesołej (gmina Nozdrzec) – jest coraz głośniej daleko poza naszym regionem. Minione półrocze było dla niej bardzo intensywne i pracowite. Ania rozwija swój talent w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Szkole Muzycznej w Dynowie. Bierze również udział w licznych konkursach i koncertach.

Ostatnie jej sukcesy to: I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Filmowej, Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, II Nagroda na Festiwalu „Śpiewaj razem z nami”, Występ na Scenie Talentów w lutowym odcinku programu TVP ABC „Petersburski Music Show”, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Kielcach gdzie zdobyła główną nagrodę festiwalu z rąk europosła Bogdana Wenty (sławnego trenera polskich piłkarzy ręcznych) – wycieczkę do Brukseli . Wystąpiła też w koncertach 3-majowych w WDK w Rzeszowie oraz w Radiu Rzeszów i wzięła udział w nagraniu płyty z piosenkami patriotycznymi.

27 maja w Telewizji Polskiej w Warszawie odbył się Piknik z okazji Dnia Mamy i Dziecka. Na scenie występowały utalentowane dzieci, które brały już udział w programie Petersburski Music Show. Wśród trzech zaproszonych przez Jerzego Petersburskiego jr. wokalistek wystąpiła Ania Dąbrowska, która zaśpiewała dwie piosenki – autorską „eurowizyjną” „Fryzurkę” oraz popularną „Meluzynę”. Tydzień później – 3 czerwca Ania wystąpiła przed premier Beatą Szydło na pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Młoda artystka, jako jedno z dwóch najbardziej utalentowanych w Polsce dzieci, promowała kanał TVP ABC i program „Petersburski Music Show”. Jeszcze tego samego dnia Ania wzięła udział w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej w Krakowie.

14 czerwca w Birczy odbył się IV powiatowy Przegląd Piosenki Filmowej w Języku Angielskim. Ania Dąbrowska, piosenką „Angel” z ścieżki dźwiękowej filmu “Miasto Aniołów”, wyśpiewała I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Dwa dni później młoda piosenkarka z Wesołej wystąpiła ze swoim na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki ,,Rzeszów Carpathia Festival” 2017, reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, kierowane przez Annę Czenczek. 18 czerwca w Jastrzębcu (powiat Leżajsk), Ania na zaproszenie Muzeum Ziemi Leżajskiej, wystąpiła w Koncercie Patriotycznym z okazji 74 rocznicy pacyfikacji wsi Jastrzębiec. Wreszcie 20 czerwca Ania Dąbrowska zaprezentowała swoje wokalne możliwości w ścisłym finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES. Udział zapewniła sobie w drodze eliminacji w Radymnie i Przeworsku, spośród ponad 2300 zgłoszonych uczestników z całej Polski.

Na YouTube piosenki Ani osiągają coraz większą oglądalność. Eurowizyjne wykonanie piosenki „Fryzurka” ma już ponad 230 tysięcy odsłon. Relacje z wydarzeń i całej drogi artystycznej Ani Dąbrowskiej można śledzić na jej stronie internetowej www.aniamariadabrowska.blogspot.com
Tekst i foto Jarosław Dąbrowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x