poniedziałek, 17 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

XIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej w Warze [FOTO]

„Człowiek i środowisko” pod takim hasłem odbył się XIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej zorganizowany dnia 5 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Warze.Organizatorem tego konkursu jak co roku była Gmina Nozdrzec. Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci i młodzieży. Uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 15 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Nozdrzec. Konkurs miał formę pisemnego testu. Młodzież bardzo dobrze przygotowała się do turnieju, o czym świadczą uzyskane wyniki z testów.

Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco:

I miejsce – Aneta Wandas –Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
II miejsce – Karol Bobola – Szkoła Podstawowa w Warze
III miejsce – Wiktoria Kurzydło – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
IV miejsce –  Amelia Szuba i Otylia Barnik – Szkoła Podstawowa w Izdebkach oraz Oliwia Maszczak – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

5-go czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Dlatego ten dzień został wybrany na podsumowanie i wyróżnienie szkolnych laureatów ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, w której udział brało ponad 100 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu gminy.

Najpiękniejsze listy napisali:

  • Sebastian Banaś – Szkoła Podstawowa w Siedliskach
  • Weronika Tworzydlak – Szkoła Podstawowa w Hłudnie
  • Filip Sura – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Izdebkach
  • Kamil Sarnicki – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
  • Otylia Barnik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Izdebkach
  • Karol Bobola – Szkoła Podstawowa w Warze

Gratulujemy serdecznie wszystkim. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy za udział. Cenne nagrody dla każdego uczestnika konkursu ekologicznego oraz akcji Listów dla Ziemi ufundował Pan Stanisław Żelaznowski – Wójt Gminy Nozdrzec oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Brzozów i Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów.

Organizatorzy serdecznie dziękują fundatorom nagród, Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Warze, wszystkim uczestnikom oraz opiekunom.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x