czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWRYMANÓWSANOKWydarzenia

Wystartowały aukcje Allegro Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Licytuj i pomagaj!

SANOK/BIESZCZADY. Paintball w Bieszczadach, spływ pontonem rzeką San, anioły od bezdomnych, do tego sporo sztuki i rękodzieła – Bieszczadzki Sztab WOŚP wystartował z aukcjami Allegro. Jest w czym wybierać, do czego organizatorzy zachęcają, bo w ten sposób każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznej zbiórki WOŚP.

Bieszczadzki Sztab WOŚP trzeci rok pod rząd organizuje charytatywne aukcje poprzez serwis Allegro WOŚP. I jak co roku jest w czym wybierać. – Aktualnie mamy wystawionych już 60 aukcji, a to dopiero początek, bo mamy jeszcze pozłacaną ikonę od Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, grafikę Zdzisława Beksińskiego, kolejne obrazy, w tym m.in. od Daniela Białowąsa, grafiki i zdjęcia, a do tego sporo rękodzieła, w tym mnóstwo ozdób świątecznych, więc jeśli nie macie jeszcze kupionych stroików czy innych ozdób wstrzymajcie się jeszcze kilka dni, bo już na początku tygodnia ruszamy ze specjalną edycją naszych aukcji Allegro WOŚP Świątecznie – mówi Anna Sawa z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Aukcje, które już można licytować to m.in. weekend w pięknym domku nad Soliną, start w ekstremalnym biegu z przeszkodami Runmageddon, spływ pontonem rzeką San, rodzinne zwiedzanie sanockiego Skansenu, przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, piękna i niepowtarzalna biżuteria od Kuźni Skarbów, Anioły od mieszkańców Domu Inwalidy Bezdomnego i inne podarowane przez przyjaciół Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP, do tego obrazy znanych sanockich artystów: Jana Szczepana Szczepkowskiego, Oksany Kulczyckiej, Sylwestra Stabryły, Renaty Gorączko, Anny Marii Pilszak i paczkę niespodziankę od księgarni Autorska. Do tego sporo rękodzieła, w tym świąteczne ozdoby i ciepłe, kolorowe czapki. – Ostatnio przyjechała do nas pani Maria z Zagórza i przywiozła nam dwa wielkie pudła świątecznych, ręcznie robionych ozdób, są przepiękne! Przez kilka tygodni wspólnie z koleżankami przygotowywały ozdoby specjalnie dla nas na WOŚP-owe aukcje. Wiele z nich zrobionych na szydełku, to bardzo misterna praca, są prześliczne! Kolejna paczka właśnie do nas jedzie z Rzeszowa i Przemyśla, w tym roku mamy więc wyjątkowo dużo świątecznych ozdób, dlatego wpadliśmy na pomysł WOŚP-owego kiermaszu świątecznego. Z powodu pandemii nie możemy zorganizować go stacjonarnie, ale mamy w planie założenie na Facebook’u specjalnej świątecznej grupy, na którą będziemy wrzucać linki do aukcji Allegro WOŚP, gdzie będzie można licytować świąteczne ozdoby i stroiki – mówi Martyna Sokołowska z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

O logistykę i o to, aby zamówione przez Was przedmioty trafiły do Was szybko i bezpiecznie, od dwóch lat dba Wacław Borowy z rodziną. Przez kilka miesięcy zbierali pudełka i folie, to oni pakują i wysyłają do Was zakupione przez Was przedmioty. – W ubiegłym roku wysłaliśmy ponad sto paczek, zawsze staramy się to robić na bieżąco. W imieniu całego Sztabu zachęca Państwa do licytowania i wspierania Orkiestry! – mówi Wacław Borowy z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Aukcje Allegro WOŚP potrwają do 31 stycznia. W dalszym ciągu można dołączyć do wspierania Orkiestry i przekazywać przedmioty i usługi na licytacje. Chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 577 283 465.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x