piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNOPolitykaRYMANÓWSANOKWydarzenia

Wyjątkowa sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Młodzieżowy Sejmik przyjął Wspólną Deklarację Młodzieżowych Rad z województwa podkarpackiego!

Kwestie edukacji, kultury oraz ochrony środowiska jako sprawy priorytetowe dla młodego pokolenia wyznacza sobie młodzież z Podkarpacia. Te oraz inne aspekty zostały zawarte we Wspólnej Deklaracji Młodzieżowych Rad z województwa podkarpackiego z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Przyjęta Deklaracja była jednym z punktów ostatniej V sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego zorganizowanej 11 listopada w Święto Odzyskania Niepodległości.

W poczuciu troski o dobro wspólne oraz przyszłość Naszą, Naszych społeczności lokalnych i Ojczyzny postanawiamy w sposób czynny partycypować w życiu społecznym Naszych miejscowości, regionu oraz Ojczyzny – zaznaczają działacze Młodzieżowych Rad z Podkarpacia i Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, którzy brali udział przy sporządzaniu Deklaracji.

Dodają też, że patriotyczny wydźwięk rocznicy odzyskania niepodległości jest doskonałą okazją do manifestacji postawy obywatelskiej młodzieży z Podkarpacia. Dlatego też jednym z ważnych punktów Deklaracji jest apel do wszystkich osób zabierających głos w debacie publicznej o przestrzeganie zasad kultury dyskusji oraz kierowanie się wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem. Jednoznacznie wyrażamy dezaprobatę wobec wszystkich przejawów agresji w życiu społecznym i politycznym:

Apelujemy do wszystkich polityków i stronnictw politycznych o tonowanie emocji, prowadzenie konstruktywnego dialogu oraz budowanie zgody i poczucia wspólnoty narodowej.
Apelujemy do wszystkich osób zabierających głos w debacie publicznej o przestrzeganie zasad kultury dyskusji oraz kierowanie się wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem. Jednoznacznie wyrażamy dezaprobatę wobec wszystkich przejawów agresji w życiu społecznym i politycznym

Kolejnym ważnym punktem ostatniej sesji było wystąpienie Mileny Treli, jednej z liderów Akademii Przyszłości w Rzeszowie. W którym przedstawiła koncepcję działania Akademii, jako organizacji pomagającej dzieciom z zaniżoną samooceną i nie pewnych siebie. Dodatkowo Milena zachęca do wzięcia udziału w idei jako wolontariusz lub darczyńca.

Ostatnim punktem obrad był wybór nowego wiceprzewodniczącego oraz sekretarza Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Osoby dotychczas pełniące te funkcje zrezygnowały z powodów osobistych. Większością głosów nowym wiceprzewodniczącym wybrany został Jakub Szyszka, a sekretarzem Katarzyna Kiebała.

Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Szymon Szurlej

WSPÓLNA DEKLARACJA MŁODZIEŻOWYCH RAD Z WOJ. PODKARPACKIEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA

Materiały nadesłane

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x