niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Wspólne działania patrolu konnego i Nadleśnictwa w Brzozowie

Policjanci z ogniwa konnego podkarpackiej Policji, wspólnie ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa w Brzozowie, przeprowadzili na terenie gminy Brzozów kontrole. Odbyły się one w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Choinka”.

Widok w naszym powiecie policjantów na koniach, niejednokrotnie może wzbudzić zaskoczenie i zdziwienie. Jednakże ta forma służby pełniona jest już od lat, dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Pozwala to na to, by policjanci mogli dotrzeć do bardziej niedostępnego i trudnego terenu, ujawniając przestępców, którzy za nic mają porządek prawny kłusując, niszcząc przyrodę, czy też trudniących się nielegalną wycinką drzew.

To właśnie w czwartek na terenie gminy Brzozów przeprowadzono kolejną już tegoroczną odsłonę akcji pn. „Choinka”, która prowadzona jest przez Lasy Państwowe od 16 do 23 grudnia. Wspólne działania funkcjonariuszy policji konnej i Straży Leśnej miały na celu sprawdzenia, czy nie dochodzi do nielegalnej wycinki iglaków.

Funkcjonariusze sprawdzili obszerny i trudno dostępny teren leśny. W trakcie kontroli nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Służby kontrolują i dbając także by nie dochodziło do nielegalnego procederu sprzedaży choinek.

TH

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x