poniedziałek, 17 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

Wolontariusze z ZSE i Świąteczna Zbiórka Żywności

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić. [Antoine de Saint-Exupéry]

Prawie 500 kg jedzenia zebrali wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie w wyniku Świątecznej Zbiórki Żywności. Przeprowadzono ją 29 i 30 listopada 2019 w brzozowskim sklepie Biedronka. Akcję zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z Podkarpackim Bankiem Żywności, który jest organizacją charytatywną, zajmującą się udzielaniem pomocy żywnościowej osobom potrzebującym.

Z każdą godziną mnożyły się kilogramy cukru, mąki, makaronów, kasz, płatków, oraz oleje, koncentraty, słodycze i inne produkty, które są niezbędne w codziennym życiu. Zebraną żywność otrzymały rodziny uczniów naszej szkoły, co sprawi, że będzie im łatwiej przygotować świąteczne potrawy.

W zbiórce wzięły udział nasze uczennice z klas pierwszych: Anna Chrobak, Karolina Bąk, Emilia Pelc, Kamila Krowiak, Julia Mosińska, Emilia Żelazko, Małgorzata Matlak, Kinga Łobodzińska, Izabela Bogaczewicz, Weronika Żak, Aleksandra Wyżykowska, Weronika Chrobak, Karolina Hunia.

Dziękujemy ludziom o dobrych i otwartych sercach. Z pewnością chleb smakuje im wspaniale, bo dzielą go z innymi.

Joanna Sperber-Rygiel
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x