czwartek, 30 listopada, 2023
Aktualności

Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ na PUE ZUS

Od 1 lipca 2019 r. możesz elektronicznie złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze z programu ,,Rodzina 500+’’ na okres świadczeniowy od 1 lipca 2019 r. – do 31 maja 2021 r. Możesz to zrobić za pomocą kreatora, który jest udostępniony na PUE ZUS.

Zmieniły się główne zasady programu „Rodzina 500+”. Od 1 lipca 2019 roku przestało obowiązywać kryterium dochodowe i ze świadczenia skorzystać mogą wszyscy rodzice. 500 złotych miesięcznego wsparcia przysługuje zatem na wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.
Rodzice dzieci, na które do tej pory nie przysługiwało świadczenie wychowawcze mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeśli złożą wniosek do końca września będą mieli zagwarantowane, że świadczenie zostanie im przyznane z wyrównaniem od 1 lipca. Jeśli rodzic złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Więcej informacji na temat programu ,,Rodzina 500+’’ w ZUS znajdziesz na http://www.zus.pl/program-rodzina-500.

Jeśli nie masz konta na PUE ZUS – wejdź na www.zus.pl lub odwiedź dowolną placówkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i sprawdź jak je założyć.

Wojciech Dyląg
regionalny rzecznik prasowy
w województwie podkarpackim

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x