piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Wizyta studyjna w Cricotece Tadeusza Kantora XIII

Aby zainspirować pracowników młodzieżowych przed długą drogą do domu uczestnicy projektu odwiedzili krakowską Cricotekę – muzeum poświęcone działalności wybitnego reformatora teatru, malarza i hapenera Tadeusza Kantora. Spacer w otoczeniu dekoracji ze spektakli polskiego ojca performance był doskonałym doświadczeniem i niezwykłym przeżyciem dla aktorów i wykonawców biorących udział w projekcie. m w projekcie.  W ewolucji inscenizacji i estetyki Tadeusz Kantor dał się poznać jako wybitny wizjoner, który przesunął granice tradycyjnej koncepcji teatru. A takie spektakle jak “Umarła klasa” czy “Wielopole, Wielopole” stały się kamieniami milowymi w dziejach teatru na świecie.

Teatr dialogu współczesnego w środowisku międzykulturowym. Projekt mobilności pracowników młodzieżowych w ramach Programu Erasmus+.

Partnerzy: Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych “Inicjatywa” (Polska), Połtawski Oddział Służby Społecznej Ukrainy (Ukraina), Tavo Europa (Litwa), Amaita Intercultura (Włochy), Stowarzyszenie „Walk Together” (Bułgaria).

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x