poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWSANOKWydarzenia

Weź udział w projekcie Podkarpacka Akademia Obywatelska

Rozpoczęła się rekrutacja do Podkarpackiej Akademii Obywatelskiej, projektu skierowanego do uczniów szkół średnich oraz tegorocznych absolwentów.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Obywatelskiego Dialogu i Aktywizacji ,,SODA” jest odpowiedzią na coraz powszechniejsze wśród współczesnej młodzieży zjawisko, jakim jest brak zainteresowania pro obywatelskimi i prospołecznymi problemami, z którymi musi mierzyć się współczesne społeczeństwo – informują organizatorzy PAO Adrian Mokrzycki i Mateusz Węgrzyn. – Brak tego typu inicjatyw powoduje nieświadome uczestnictwo w demokratycznych procesach decyzyjnych, a równie często jego brak. Realnym panaceum na ten problem jest edukacja obywatelska oparta na rzetelnej wiedzy z zakresu funkcjonowania administracji publicznej, państwa, prawa, ekonomii, mediów, bezpieczeństwa etc. Projekt ten jest skierowany do uczniów szkół średnich oraz tegorocznych absolwentów.

Pierwszy etap Podkarpackiej Akademii Obywatelskiej ze względu na sytuację epidemiologiczną będzie realizowany online. Czterdzieści szkoleń tematycznych zrealizowanych zostanie w formie zdalnej. Będą one dotyczyć istotnych aspektów funkcjonowania państwa. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie trzydziestu najlepszych absolwentów pierwszego etapu, którzy zostaną wyłonieni na podstawie testu wiedzy po zakończeniu pierwszego stopnia Podkarpackiej Akademii Obywatelskiej. Będzie on realizowany bezpośrednio w formie dwóch zjazdów weekendowych w których udział wezmą znani przedstawiciele nauki, polityki, prawa i biznesu. Podczas nich zostaną przeprowadzone prelekcje, warsztaty, szkolenia oraz symulacja rozprawy sądowej, posiedzenia parlamentu oraz sesji samorządu terytorialnego.

Organizator zapewnia finansowanie udziału w drugim stopniu projektu. Dla uczestników jest on w pełni BEZPŁATNY. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 sierpnia. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz znajdujący się pod adresem: https://linkd.pl/scdz.

Zadanie zostało sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x