czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Wandale zdewastowali 30 wiat przystankowych w Krośnie. Miasto prosi o pomoc w ujęciu sprawców

W Krośnie od początku 2021 roku wandale zdewastowali 30 wiat przystankowych. To ok. 30% przystanków, które służą pasażerom korzystającym z usług MKS i innych przewoźników.  

Niespełna dwa lata temu w Krośnie pojawiły się nowe, estetyczne wiaty przystankowe. Teraz zakres ich zniszczeń przeraża.
Rozbijane są szyby, wyłamywane metalowe, boczne ściany, niszczone siedzenia i kosze na śmieci. Nie znamy racjonalnego powodu takiego zachowania. Z wyposażenia wiat nic nie ginie, rozbite szkło, pogięte blachy zostają na miejscu dewastacji. Niejednokrotnie przystanki są traktowane jak “tablica ogłoszeń” – naklejki z ofertą świadczonych usług są wszędzie – na szybach, na rozkładach jazdy czy na koszach.

Zniszczona wiata przystankowa na ul. Krakowskiej

Lokalizacja ma znaczenie
Wszystkie akty wandalizmu miały miejsce tam gdzie nie ma monitoringu. Zatem wybór miejsca dokonywany jest z rozmysłem i uwzględniane jest ryzyko „wpadki”. To świadczy jednoznacznie o tym, że sprawca lub grupa sprawców, planuje swoje działania w taki sposób aby pozostać nierozpoznanymi.

Za każdą niewykrytą szkodę płaci każdy z nas
Naprawa 16 wiat zniszczonych od początku roku do połowy lutego kosztowała ponad 7 tys. zł.  Dlatego apelujemy do krośnian o pomoc w zidentyfikowaniu wandali. Przecież zdewastowanie wiaty wykonanej z blachy czy rozbicie szyby z hartowanego szkła powoduje hałas. Sprawcy nadal pozostają bezkarni. Jeśli ktoś ma informacje, które mogłyby pomóc w  identyfikacji wandali proszeni są o kontakt z Policją. To z naszych podatków finansowane są naprawy takich aktów wandalizmu.

Potłuczone są też lustra drogowe
Żadnemu kierowcy nie trzeba tłumaczyć, że lustra drogowe nie są ustawiane dla ozdoby. Jak się okazuje wandalom są one zbędne, więc bezmyślnie je niszczą.  W ostatnim czasie na terenie osiedla Turaszówka oraz dzielnicy Białobrzegi uszkodzone zostało 6 luster drogowych. Koszt wymiany jednego lustra to ok. 400 zł, więc łatwo policzyć ile jednorazowo nas wszystkich kosztują te chuligańskie wybryki.

Już raz się udało. Liczymy, że i tym razem krośnianie pomogą
W kwietniu ubiegłego roku zwróciliśmy się z podobnym apelem do mieszkańców Krosna. Pseudograficiarze zniszczyli świeżo wyremontowane mosty przy ul. Asnyka oraz ul. Konopnickiej, mur pod wiaduktem przy os. Traugutta, kładka przy ul. Fredry, schody przy ul. Blich oraz mury oporowe przy ul. Zielonej. Dzięki sygnałom od mieszkańców udało się zatrzymać sprawców i zapłacili oni za wyrządzone szkody. Dlatego jeszcze raz apelujemy i prosimy o zgłaszanie takich aktów wandalizmu. – czytamy na oficjalnej stronie Miasta Krosna.

Źródło: krosno.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x