środa, 28 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

W Zmiennicy 16-latek na motocyklu zderzył się z samochodem

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i renault, do którego doszło wczoraj w Zmiennicy. 16-latek kierujący jednośladem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu renault i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 18, w miejscowości Zmiennica. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 16-letni mieszkaniec tej miejscowości, kierujący motocyklem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu renault i doprowadził do zderzenia pojazdów. Kobieta kierująca samochodem, przewoziła dwoje pasażerów. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 16-latek kierujący motocyklem. Chłopak karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci ustalili, że motocykl był zarejestrowany i ubezpieczony, jednak w chwili zdarzenia nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Ponadto, jak się okazało, 16-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Policjanci ustalą również to, w jaki sposób motocykl znalazł się w posiadaniu 16-latka.

Policja apeluje do rodziców o rozsądek w kwestii kupowania, czy udostępniania dzieciom pojazdów typu quad, motorower, motocykl.

Pamiętajmy również, że zgodnie z art.  96 § 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń – wykroczenia dopuszcza się właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x