wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

W stronę Fantazji i Wyobraźni [PLAKAT]

Dyrektor BWA w Krośnie oraz Dyrektor Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego w Krośnie zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej III Biennale “W stronę Fantazji i Wyobraźni” dedykowane Zdzisławowi Beksińskiemu. Wernisaż odbędzie się 18 stycznia br. o godz. 12.00. Wystawa czynna będzie od 18.01.-10.02. w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie przy ul. Kolejowej 1.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży narracyjnymi formami plastycznymi, odwołującymi się do fantazji i wyobraźni. Organizatorzy oczekują, że uczniowie Liceów Plastycznych z całego kraju zaprezentują swoje indywidualne poszukiwania dla wyrażenia różnorodnych treści fabularnych. Mają nadzieję, że spróbują wyakcentować w swoich twórczych działaniach rolę tradycyjnego warsztatu plastycznego. Przede wszystkim chcą aby młodzi twórcy poznali specyfikę twórczości Zdzisława Beksińskiego i jemu podobnych postaw twórczych. Każda szkoła mogła zgłosić na konkurs nie więcej niż 15 prac łącznie w dowolnie wybranych przez siebie dyscyplinach i technikach określonych regulaminem konkursu, czyli:

  • Malarstwo
  • Rysunek
  • Grafika

W każdej kategorii przyznano po trzy nagrody oraz wyróżnienie. Oprócz tego przyznane zostały nagrody specjalne. Na konkurs łącznie nadesłano 424 prace z 35 szkół artystycznych w Polsce.

Plakat_do_wystawy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x