sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

W Jasienicy rozmawiali o bezpieczeństwie [FOTO]

28 marca br. w sali kina w Urzędzie Gminy w Jasienicy Rosielnej odbyła się debata społeczna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie.

Debata miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy Jasienica Rosielna w zakresie bezpieczeństwa oraz przybliżenia działań prewencyjnych podejmowanych przez policję w ramach utrzymania szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Do wzięcia udziału w debacie Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie zaprosiła władze samorządowe gminy, przedstawicieli lokalnych społeczności, mieszkańców gminy oraz młodzież gimnazjalną z gminnych szkół.

Spotkanie rozpoczął Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie komisarz Jacek Myćka, który nakreślił uczestnikom główny cel debaty oraz jej przebieg.

W pierwszej części, prowadzonej przez aspiranta sztabowego Bogusława Tajchmana z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zaprezentowane zostały zagadnienia związane z nowymi technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi i zagrożeniami jakie niesie ze sobą nieświadome ich użytkowanie. Prowadzący przytoczył przykłady najpopularniejszych oszustw w cyberprzestrzeni oraz sposoby jak się przed nimi chronić.

W drugiej części spotkania głos zabrał st. sierż. Tomasz Hałka z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, który omówił problemy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Prezentacja miała na celu uświadomienie słuchaczom, że każdy jest aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego (nawet pieszy, dziecko czy pasażer siedzący obok kierowcy w aucie) i każdy ma wpływ na bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W ostatniej części debaty głos zabrali zgromadzeni słuchacze zadając pytania i wyjaśniając ważne dla nich kwestie.

Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ” to już kolejna debata realizowana we współpracy władz samorządowych gminy Jasienica Rosielna oraz Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie i po raz kolejny wypełniła salę kina w Urzędzie Gminy po brzegi. To dowód na to, że kwestia szeroko rozumianego bezpieczeństwa i dążenia do jego zwiększania jest kwestią priorytetową zarówno dla mieszkańców, jak i władz gminy.

Źródło: jasienicarosielna.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x