poniedziałek, 15 lipca, 2024
AktualnościWydarzenia

Uwolnijmy paluszki Ernesta!

Ernest Kuźnar urodził się w marcu tego roku. Po urodzeniu stwierdzono rzadki Zespół Wrodzonych Wad Palców Dłoni i Stóp. Konsultacje z chirurgami ortopedami i plastycznymi potwierdziły znaczny stopień skomplikowania zrostów paluszków. Doświadczenie w takich operacjach u dzieci posiada niemiecka klinika chirurgii ręki w Hamburgu. Pierwszą małą operację Ernest przeszedł w szpitalu w Warszawie, kolejne być może czekają go właśnie w Hamburgu.
Rodzice Ernesta, absolwenci Naszego LO, starają się zdobyć środki na leczenie i rehabilitację synka. Dzięki współpracy z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” możliwe jest przekazywanie darowizn na fundacyjne konto Ernesta lub przekazanie 1% podatku w rozliczeniu rocznym.
W wielu szkołach naszego powiatu prowadzona jest także zbiórka starych telefonów, które sprzedane firmie recyklingowej wspomogą zbiórkę na operację paluszków.
Ponadto 4 września odbyła się aukcja fotografii „Lekkość”, która zdobyła wyróżnienie w Wielkim Konkursie National Geographic. Organizatorem aukcji jest Stowarzyszenie Towarzystwa Balonowego „Gwiazda” z Krosna przy udziale Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” z Warszawy. Licytowane zdjęcie powstało w 2007 roku nad wodospadem Niagara, zaś w 2011 zostało dostrzeżone przez „National Geographic” wśród 48 tysięcy fotografii nadesłanych na Wielki Konkurs Fotograficzny. Zdjęcie można licytować na charytatywni.allegro.pl przez podanie jak najwyższej sumy za którą chce się je kupić. Osoba, która zakupi fotografię będzie posiadaczem pierwszego autorskiego egzemplarza, który z wywołaniem i sprzedażą czekał na ważny, charytatywny cel. Autorem i darczyńcą zdjęcia i jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Towarzystwa Balonowego Gwiazda jest Aneta Leśniak. Fotografia została wydrukowana w formie obrazu a licytacja odbędzie się na stronie http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=1099 od 4. do 18. września. O aukcji informują regionalne prasa i radio.
Zapraszamy do licytacji lub skorzystania z innej dostępnej formy pomocy. W imieniu Ernesta i rodziców serdecznie dziękujemy.

Kontakt: [email protected] facebook: Ernest Kuźnar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x