środa, 29 maja, 2024
AktualnościWydarzenia

Utrudnienia na podkarpackich drogach

Lokalne podtopienia na Podkarpaciu spowodowały utrudnienia w komunikacji. Choć sytuacja na drogach poprawia się, to wciąż jeszcze na wielu odcinkach dróg (w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim) nadal one występują. Utrudnienia w ruchu powoduje również osuwająca się ziemia. Policjanci patrolują miejscowości zagrożone podtopieniami oraz sprawdzają czy drogi w tych rejonach są przejezdne. W razie zagrożenia będą kierować ruchem i organizować odjazdy.

Wczorajsze burze na wielu odcinkach dróg, spowodowały utrudnienia w ruchu. Przez intensywne opady, doszło także do podtopień budynków i pomieszczeń gospodarczych w kilku miejscowościach.

Obecnie w Hadlach Szklarskich i w Hadlach Kańczuckich, choć droga wojewódzka nr 835, jest częściowo odblokowana, to nadal występują utrudnienia spowodowane zerwaniem nawierzchni.

W Dylągówce w powiecie rzeszowskim, na drodze wojewódzkiej nr 887, wprowadzono ruch wahadłowy dla samochodów osobowych z powodu osuwiska ziemi.

Utrudnienia występują także na drogach powiatowych, w miejscowości Tarnawka (powiat łańcucki), gdzie zerwane zostały dwa mosty i uszkodzona nawierzchnia oraz w miejscowości Handzlówka.

Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy jadący drogą powiatową w miejscowości Brzózka (powiat przemyski). Uszkodzona jest tam nawierzchnia drogi.

Policjanci monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami, sprawdzają czy są przejezdne, a w razie utrudnień, będą kierować na objazdy.

Przypominamy – lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii!

Źródło: KWP Rzeszów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x