piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Uszkodzone dachy, powalone drzewa. Nawałnica w powiecie brzozowskim

W niedzielę 7 czerwca br. w godzinach popołudniowych w powiecie brzozowskim woj. podkarpackie miała miejsce silna ulewa z porywistym wiatrem i lokalnym opadem dużego gradu.  Tuż po godzinie 15-tej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie zaczęły wpływać liczne zgłoszenia o pomoc do uszkodzonych pokryć dachowych budynków mieszkalnych i gospodarczych wywołanych tą gwałtowną wichurą. W zdarzeniach tych nikt nie zgłosił osób poszkodowanych.

Najwięcej zdarzeń, w których interweniowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych odnotowano w miejscowości Golcowa w gminie Domaradz. Były tam prowadzone działania ratownicze do późnych godzin nocnych w zabezpieczaniu plandekami  uszkodzonych pokryć dachowych przy 25 budynkach mieszkalnych i 15 gospodarczych. Łącznie na terenie gminy Domaradz odnotowano 43 akcje ratownicze. W gminie Dydnia udzielano pomocy przy 14 zdarzeniach w większości związanych ze skutkami silnej ulewy (udrażnianie przepustów drogowych, usuwanie powalonych drzew lub konarów z dróg). W gminie Brzozów to 7 interwencji  związanych z zabezpieczaniem uszkodzonych dachów i usuwaniem powalonych drzew. W gminie Nozdrzec to 6 działań ratowniczych głównie przy uszkodzonych pokryciach dachowych.

Razem w powiecie brzozowskim w dniu 7 czerwca w godzinach popołudniowych i wieczornych odnotowano 72 zdarzenia ratownicze z udziałem kilkudziesięciu ratowników z JRG w Brzozowie i kilkunastu jednostek OSP z terenu powiatu. Obiekty zabezpieczano doraźnie plandekami dostarczonymi przez urzędy gmin i Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Opracował: mł. bryg. Bogdan Biedka, KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: KP PSP w Brzozowie

Źródło: KP PSP Brzozów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x