piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Uszkodził znak i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 3 promile

Mundurowi zatrzymali kierującego fordem, który wczoraj na ul. Plac Grunwaldzki w Brzozowie uszkodził znak. 48-latek uciekł z miejsca zdarzenia, jednak już chwilę później był w rękach policjantów. Jak się okazało był pijany. Badanie na alkomacie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 18, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie został poinformowany o zdarzeniu drogowym, w wyniku którego uszkodzony został znak na ul. Plac Grunwaldzki w Brzozowie. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcą zdarzenia jest mężczyzna kierujący fordem, który odjechał z miejsca i może być pod wpływem alkoholu.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i ustalili świadków. W odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca zdarzenia, policjanci zauważyli zaparkowanego na chodniku uszkodzonego forda. W pobliżu nikogo nie było. Mundurowi ustalili właściciela pojazdu, jednak nie było go w miejscu zamieszkania. Patrolując teren miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok radiowozu skręcił w boczną drogę i pospiesznie się oddalał.

Po wylegitymowaniu okazał się nim właściciel uszkodzonego forda. Mężczyzna był pijany. 48-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zatrzymali 48-latkowi prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za uszkodzenie znaku.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x