piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Ukradli samochód spod szpitala. Mężczyźni wkrótce staną przed sądem

Brzozowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 49 i 42 lat, podejrzanych o krótkotrwałe użycie pojazdu. Starszy z nich dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 3 promile w organizmie. Teraz za swoje zachowanie obydwaj odpowiedzą przed sądem.

W czwartek, przed godz. 8 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu sprawcy kradzieży pojazdu z parkingu przy szpitalu w Brzozowie.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że właściciel forda pozostawił samochód na parkingu, ale spiesząc się pozostawił samochód otwarty z kluczykami w stacyjce. Fakt ten wykorzystali dwaj mężczyźni, którzy postanowili przejechać się nim i odstawić na miejsce. Jednak gdy właściciel forda wrócił na miejsce dostrzegł, że jego samochodem jedzie dwóch mężczyzn. Pokrzywdzony uniemożliwił im dalszą jazdę i ujął kierowcę. Pasażerowi udało się uciec. Właściciel forda o zajściu powiadomił policjantów.

Mundurowi zatrzymali 49-latka. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Wynik badania wskazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto jak się okazało 49-latek ma na swoim koncie obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Brzozowie.

Funkcjonariusze zatrzymali również pasażera, który zbiegł z miejsca przed przybyciem policjantów. 42-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jego wynika na alkomacie wskazał również ponad 3 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Ponadto starszy z nich usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego go zakazu. Teraz za swoje zachowanie obydwaj odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x