niedziela, 14 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Uczniowie ZSB w Brzozowie wyjadą na praktyki do Irlandii

Po raz pierwszy w historii szkoły uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie będą mieli możliwość odbycia praktyk zawodowych za granicą. Projekt „Praktyki w Irlandii szansą na lepszy start w zawodową przyszłość” uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i będzie realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Całkowita kwota dofinansowania wynosi 79 232 Euro tj. 335 595,06 PLN i będzie w całości pokrywana z funduszy Unii Europejskiej.
Projekt został wdrożony 1 września 2016 r.,a zakończy się 30 czerwca 2018 r. W ciągu dwóch lat 28 osób uczących się w zawodach technik budownictwa
i technik architektury krajobrazu wyjedzie na czterotygodniowe praktyki zawodowe do Mallow niedaleko Cork w Irlandii. Pierwsza grupa 15 uczniów rozpocznie swoją irlandzką przygodę już w lutym przyszłego roku. Kolejna złożona z 13 osób wyjedzie w październiku 2017 r. Uczniowie będą zdobywać doświadczenie zawodowe pod okiem pracodawców w irlandzkich przedsiębiorstwach.
Organizatorem praktyk jest nasz irlandzki partner Your International Training – firma zajmująca się organizacją praktyk, staży zawodowych, kursów językowych oraz szkoleń kadry nauczycielskiej.
Uczniowie wyjeżdżający na praktyki przejdą kurs przygotowawczy w kraju obejmujący przygotowanie językowe, kulturowe, psychologiczno-pedagogiczne oraz zawodowe. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony transport na lotnisko, przelot do Irlandii, zakwaterowanie u irlandzkich rodzin, wyżywienie, transport lokalny, kurs językowy oraz wycieczki kulturowo-krajoznawcze.
Poprzez udział w praktykach zagranicznych uczniowie będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe, poznają kulturę i obyczaje panujące w Irlandii a także sprawdzą się jako pracownicy.

Tekst: Magdalena Folczyk
Foto: Marian Soczek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x