niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWRozrywkaWydarzenia

Uczennica z Malinówki finalistką konkursu wokalnego

W dniu 28 października uczennica z klasy V Szkoły Podstawowej w Malinówce Emilia Cisowska wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka pod patronatem Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. 

I Etap Konkursu miał miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Uczennica wykonała 2 pieśni z repertuaru zespołu „Mazowsze”, a były to: „Wyszłabym za dziada” oraz „Przepióreczka”.
Niezwykła interpretacja tych pieśni oraz wspaniałe wykonanie wokalne zachwyciły jury konkursu . Emilia zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym przeszła do II Etapu Konkursu, który odbył się 25 listopada. Przesłuchania finałowe odbyły się w siedzibie zespołu ” Mazowsze” w pałacu Karolin w Otrębusach, gdzie Emilia spędziła 4 dni. Wykonała dwie ludowe pieśni z repertuaru zespołu pt.” Kukułeczka” oraz “Łowiczanka”. Wzięła również udział w warsztatach prowadzonych przez muzyków zespołu, a także w roli słuchacza w uroczystej Gali Finałowej oraz koncercie laureatów konkursu wraz z chórem i orkiestrą “Mazowsza”.

Emilii serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Joanna Cynkar – Winnicka

Źródło: haczow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x