piątek, 1 marca, 2024
AktualnościKROSNORozrywkaWydarzenia

Tyle dobrej muzyki w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej jeszcze nie było!

Potańcówka z Kapelą Maliszów

18 września br. w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej odbędzie się potańcówka, podczas której tradycyjnych rytmów dostarczy Kapela Maliszów z Męciny Małej, rodzinna kapela założona przez Jana Malisza i jego dzieci: Zuzannę i Kacpra. Od początku istnienia zdobywa zaszczytne miejsca i nagrody na całym świecie, w tym I miejsce na Festiwalu Stara Tradycja w Warszawie. Kapela grała między innymi w Malezji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Estonii, Irlandii i Szwajcarii.

Koncert zespołu DAGADANA

Pierwszy raz w Krośnie!

A do tej pory zagrali na Open’er, Woodstock (Polska), Festiwal Ludów Pustyni (Maroko), Shanghai World Music (Chiny), Virada Cultural (Brazylia) i GLASTONBURY (UK).

Piękne stroje, niezwykła oprawa występu, elementy kultury polskiej i ukraińskiej, jazz i elektronika – to cechy które wyróżniają zespół DAGADANA!

Tam, gdzie dociera DAGADANA, przekraczane są granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

Jeśli kogoś jeszcze trzeba przekonywać do udziału w koncercie zachęcamy do zapoznania się z utworami zespołu:

Shchedryi vechir

https://youtu.be/EiupLt238lQ

Inaczej

https://youtu.be/26V5-TCJ0y0

Slaven Yes – Live Session – Garage Show

https://www.youtube.com/watch?v=5yDNyrO6FLc

Koncert zespołu DAGADANA odbędzie się 23 września br. o 20:00.

Oba wydarzenia odbędą się w budynku Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, a udział jest odpłatny. Bilety do kupienia na stronie: https://bilety.etnocentrum.pl/rezerwacja/grupa-wydarzen.html?d=3 lub w kasie Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a).

Szczegóły potańcówki i koncertu znajdują się na stronie internetowej https://www.etnocentrum.pl/pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x