czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Ruszył Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Dzisiaj, już po raz kolejny, rozpoczęła się akcja „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W komendach Policji, Sądach i Prokuraturach będą prowadzone dyżury. Tam, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi. 

W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Dyżury pełnione są w tzw. punktach konsultacyjnych. W tych wytypowanych miejscach usługi świadczyć będą m.in. prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, kuratorzy, a także przedstawiciele instytucji pomocowych.

W dniach 23 lutego – 28 lutego zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W  Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie można uzyskać pomoc prawną od policjantów. W wymienionym terminie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego będą pełnić dyżury. Wszelkie informacje będzie można także uzyskać pod nr telefonu (13) 43 08 310.

Jak co roku w akcji oprócz policjantów w działaniach wezmą również udział przedstawiciele organów ścigania i samorządu. W Prokuraturze Rejonowej w Brzozowie można będzie uzyskać bezpłatne informacje o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach w dniach 24 lutego – 28 lutego w godz. 10:00 – 14:00. W dniu 25 lutego w Punkcie Interwencji Kryzysowej przy Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej na ul. Kazimierzowskiej w Brzozowie w godz. 15:00 – 17:00 dyżur pełnić będą  prawnik i terapeuta od uzależnień.

 Zapraszamy do skorzystania z oferowanej pomocy.


Źródło: KPP Brzozów

pokrzywdzeni_600

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x