piątek, 14 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

Ty decydujesz, my pomagamy

Do 7 czerwca mieszkańcy Brzozowa, Jedlicza i Strzyżowa i klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Brzozowie, Jedliczu i Strzyżowie walka toczy się między 3 autorami najlepszych projektów z tego regionu, jeden z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

W gronie finalistów znalazły się Stowarzyszenie Ludzi Twórczych zajmujące się rozwijaniem i pomnażaniem dorobku polskiej kultury narodowej, które planuje zorganizować I Piknik Organizacji Pozarządowych Powiatu Brzozowskiego. Grupa Kobiety Aktywne, której celem jest praca na rzecz integracji pokoleniowo-społecznej oraz utworzenie Ogródka Seniora. A także Koło Gospodyń Wiejskich w Humniskach, kultywujące trochę zapomnianą już tradycję i zwyczaje ludowe, które planuje przygotować Dożynki – Ocalić Od Zapomnienia.
Która z grup zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują o tym mieszkańcy Brzozowa, Jedlicza i Strzyżowa.

Zgodnie z hasłem programu „Decydujesz, pomagamy” – szczęśliwe historie nie piszą się same – zdecydowaliśmy, aby to mieszkańcy danego regionu, nasi klienci, wybrali, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma grant. To właśnie oni są najlepszymi jurorami, ponieważ znają potrzeby najbliższego otoczenia i wiedzą, jakie pomysły powinny być zrealizowane w ich miejscowości. Dlatego też zachęcamy wszystkich do głosowania i trzymamy kciuki za projekty biorące udział w programie – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do konkursowej urny z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana 13.06.2016 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x