czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościSportWydarzenia

Twardziele na dwóch kółkach

Ok. 300 śmiałków wyrusza w sobotę rano na trasę dziewiątego ultramaratonu kolarskiego Bałtyk – Bieszczady Tour 2016. To już kolejna odsłona najdłuższego w Polsce wyścigu dla kolarzy – jego trasa liczy 1008 km. Zawodnicy ruszają w sobotę rano ze Świnoujścia, najlepsi pokonują ten dystans w ciągu niespełna 36 godzin. Ponownie w gronie organizatorów maratonu znalazł się Burmistrz Brzozowa wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi, OSP Stara Wieś i MOSiR-em Brzozów. W Starej Wsi w budynku mieszczącym siedzibę KGW, biuro sołtysa i bibliotekę został ulokowany jeden z kilkunastu punktów kontrolnych, w których zawodnicy mogą posilić się, odpocząć. Tam też będzie okazja do spotkania i krótkiej rozmowy z kolarzami, którzy przez nasz region będą przejeżdżali drogą wojewódzką z Domaradza do Sanoka.

ultra_621

Punkt w Starej Wsi znajduje się na 904 kilometrze czyli ok. 100 km przed metą. Pierwsi zawodnicy dotrą tam w niedzielę wczesnym popołudniem i będą przyjeżdżali przez kolejnych kilkadziesiąt godzin. Organizatorzy zaplanowali, że punkt kontrolny w Starej Wsi zostanie otwarty w niedzielę o godz. 13.30 i będzie działał aż do godz. 23.30 w poniedziałek, kiedy powinni się tam zameldować wszyscy uczestnicy. Bałtyk – Bieszczady Tour zyskał w tym roku status Pucharu Świata. Co więcej – jest szósta najwyżej punktowana impreza na świecie. Wystąpią w niej kolarze z Polski i zagranicy.

ultra_620

I na koniec największy hit. Najwytrwalsi i najtwardsi kolarze – być może będzie ich kilkunastu, może więcej – we wtorek o godz. 11 ruszają w drogę powrotną z Ustrzyk Górnych do Świnoujścia. Będzie to zarazem już X jubileuszowa edycja wyścigu. W punkcie w Starej Wsi zawodnicy zgłoszą się pomiędzy 14.00 a 16.00.
Szerokiej drogi!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x