wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

“Trzeźwy weekend” na drogach powiatu brzozowskiego. 4 kierowców straciło prawo jazdy

Podczas minionego weekendu policjanci z brzozowskiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 345 kierujących. Podczas działań ujawnili 4 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, brzozowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych. Sprawdzili stan trzeźwości 345 kierujących. Podczas działań ujawnili 4 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 3 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a za przestępstwo.

W sobotę ok godz. 9 w Jasionowie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli land rovera. Kierujący nim, 74-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, miał w organizmie 0,34 promila alkoholu.

Tego samego dnia po godz. 14, w miejscowości Grabownica Starzeńska, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-letni mieszkaniec gminy Brzozów miał 0,22 promila alkoholu w swoim organizmie.

Dwie godziny później, również w Grabownicy Starzeńskiej, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta. 59-letni mieszkaniec gminy Brzozów, jechał swoim samochodem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę około godz. 16, w Domaradzu, policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego volkswagenem. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Baryczki ma w organizmie 0,24 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy stracili swoje prawo jazdy.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x