wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

“Trzeźwy poranek” na krośnieńskich drogach. 4 kierowców na “podwójnym gazie”

Ponad pół tysiąca kierujących zostało przebadanych na stan trzeźwości przez krośnieńskich policjantów podczas akcji „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 4 osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą na tzw. „podwójnym gazie”.

W poniedziałek policjanci na drogach regionu realizowali wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja realizowana była na punktach kontrolnych usytuowanych w kilkunastu miejscach na terenie Krosna i powiatu. Funkcjonariusze, w ramach prowadzonych działań, ujawnili 4 kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

W trakcie kontroli prowadzonej przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie, funkcjonariusze ujawnili nietrzeźwą kierującą oplem. 47-latka miała około 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podobny wynik badania osiągnął zatrzymany przy ul. Chopina, 39-latek kierujący volkswagenem. Chwile później w miejscowości Iskrzynia, policjanci zatrzymali do kontroli 46-letniego kierowcę bmw. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Podczas trwania „Trzeźwego poranka” policjanci z krośnieńskiej drogówki skontrolowali stan trzeźwości 671 kierujących. Wszystkie zatrzymane osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”, odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x