czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

“Trzeźwy poranek” na drogach pow. brzozowskiego

Trzeźwość 794 kierowców sprawdzili dzisiaj brzozowscy policjanci podczas wzmożonych działań „Trzeźwego poranka”. Kontrole były prowadzone od wczesnych godzin rannych do godz. 13. Funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców, którzy tego dnia nie powinni wsiąść za kierownicę.

W celu eliminowania z dróg nietrzeźwych kierowców policjanci cyklicznie prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Dzisiaj na terenie całego powiatu brzozowskiego od wczesnych godzin rannych mundurowi prowadzili wzmożone kontrole, ukierunkowane przede wszystkim na stan trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości weryfikowali kierujących. Ich nadrzędnym celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców.

W trakcie działań na 21 punktach kontrolnych, 10 policjantów ruchu drogowego przebadało na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 794 kierujących pojazdami.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci ujawnili sześciu mężczyzn, którzy znajdowali się jeszcze pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Czterech kierowców dopuściło się przestępstwa, a dwóch odpowie za popełnienie wykroczenia. Teraz wszyscy odpowiedzą za to przed sądem.

Trzeźwy poranekŹródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x