poniedziałek, 15 lipca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

“Trzeźwy poranek” na brzozowskich drogach

Brzozowscy policjanci zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań “Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad tysiąc kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości dziś od rana, prowadzili działania “Trzeźwy poranek” na terenie powiatu brzozowskiego. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 1051 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 1 kierującego, który wcześniej pił alkohol. Urządzenie do badania alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał 0,36 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. 47-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, odpowie teraz za popełnione wykroczenie przed sądem.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

TH.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x