wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

“Trzeźwość” na terenie powiatu brzozowskiego. Trzech kierowców na podwójnym gazie

W celu eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących policjanci z brzozowskiej jednostki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwość”. Funkcjonariusze sprawdzili 781 kierujących oraz ujawnili trzech kierowców, którzy byli pod działaniem alkoholu.

Od piątku do niedzieli, brzozowscy policjanci prowadzili działania pn. “Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 781 kierujących. Wśród kierowców znalazły się trzy osoby, które kierowały swoimi pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Pierwsza nietrzeźwa kierująca została zatrzymana przez policjantów w piątek, w Grabownicy Starzeńskiej. 56-letnia mieszkanka powiatu sanockiego kierowała fiatem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo kobieta odpowie teraz przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotę na terenie Brzozowa. 33-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego kierując samochodem marki Dodge, był w stanie po użyciu alkoholu. Miał ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj w Grabownicy Starzeńskiej, funkcjonariusze ujawnili kierującą, która  kierowała volvo w stanie po użyciu alkoholu. 37-letnia mieszkanka Warszawy miała ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcy stracili prawa jazdy, a za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x