piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Tragiczny wypadek na lądowisku w Starej Wsi

Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku na lądowisku w Starej Wsi. 66-letni pilot ultralekkiego samolotu wykonywał ćwiczenia na pasie startowym lądowiska, a po chwili zniknął z pola widzenia, po czym samolot spadł na ziemię. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Wczoraj około godz. 19, policjanci pracowali na miejscu wypadku lotniczego w Starej Wsi. Ze zgłoszenia wynikało, że w okolicy prywatnego lądowiska spadł ultralekki samolot typu AirCamper SP-SBIS. Sterował nim właściciel samolotu, 66-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna wykonywał ćwiczenia na pasie startowym lądowiska, a po chwili samolot zniknął z pola widzenia, po czym spadł na ziemię. Nieprzytomnego pilota wydobyto z rozbitej maszyny, służby medyczne udzieliły mu pierwszej pomocy. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Mimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł.

Policjanci ustalili, że 66-latek posiadał licencję pilota. Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Na miejsce wypadku wezwana została Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x