piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

TOGETHER WE CAN ACHIEVE MUCH MORE – wymiana młodzieży w ramach Erasmus+ zrealizowana przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak

W dn. 24.06. do 2.07.2023 w Ośrodku Nasz Dom nasza młodzież wraz z młodzieżą ze Słowacji i Litwy brała udział w wymianie Erasmus+ w ramach projektu TOGETHER WE CAN ACHIEVE MUCH MORE. Celem projektu było łamanie stereotypów na temat osób niepełnosprawnych. Ważnym celem projektu było również pokazanie samym osobom niepełnoprawnym, że mogą się rozwijać i przełamywać bariery tkwiące w nich samych czy w ich rodzinach. Działania wymiany obejmowały m.in. wspólne warsztaty artystyczne i rękodzielnicze z podopiecznymi naszej Fundacji oraz lokalnych ośrodków dla ON, m.in. Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowie. Uczestnicy wymiany przygotowali również interaktywny spektakl „Beauty in Imperfection” dla osób niepełnosprawnych ze społeczności lokalnej, a później pokazali go podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi.

Dla wszystkich uczestników projektu było to niesamowite doświadczenie współpracy, wspólnych spotkań, twórczości i rozmów z niepełnosprawnymi – zgodnie z tytułem naszego projektu: RAZEM MOŻEMY OSIĄGNĄĆ DUŻO WIĘCEJ.

Podczas wymiany powstał film oparty o doświadczenie Urte – jednej z uczestniczek projektu, która opiekuje się niepełnosprawną siostrą.

Partnerzy projektu:
OZ Gulocka Słowacja
VsI “uMunthu” Litwa
Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak Polska
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x