czwartek, 30 listopada, 2023
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Teatr z Turzego Pola triumfuje w Krośnie [FOTO]

Szkolny Teatr Lalki i Aktora działający przy Szkole Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu został zakwalifikowany ze spektaklem „Wawiłki” do 35. Pucharu Uśmiechu – Festiwalu Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych w Krośnie. To międzynarodowe wydarzenie odbyło się w dniach 17-19 października na wspaniałej scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Festiwal teatralny to nie tylko występ i oglądanie innych teatrów, to również warsztaty teatralne, muzyczne i plastyczne, omawiania spektakli i co najważniejsze, integracja z innymi teatrami, aktorami i instruktorami. W wolnym czasie dzieci zwiedziły krośnieński rynek i wystawy w BWA.

Pobyt na takiej imprezie dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i na długo zapada w pamięć małych aktorów. Trzeba zaznaczyć, że dzieci z teatru z Turzego Pola w wieku od 6 do 10 lat, mimo, że były jedną z najmłodszych grup, dzielnie zniosły festiwalowe trudy i rozłąkę z rodzicami. Teatr wystąpił w składzie: Natalka Wojtoń, Julka Kugut, Majka Wojtoń, Paulinka Pelc, Milenka Mendyka, Ewka Wojtoń, Milenka Mazur, Marcinek Wrona, Kuba Borek i Krzyś Lutecki.

Jury w składzie: Ewa Żukowska – specjalista ds. teatrów dziecięcych i młodzieżowych, Marta Bury – aktorka, tancerka i choreograf oraz Henryk Wichniewicz – reżyser, instruktor teatralny i pedagog przyznało główną nagrodę festiwalu – Złoty Puchar Uśmiechu dla teatru z Turzego Pola. „za pełną dziecięcego wdzięku i uroku prezentację teatralną, niezwykłą dyscyplinę sceniczną, kulturę żywego słowa i rytm teatralny“. Ponadto opiekun zespołu Waldemar Kośmider został uhonorowany Żółtą Ciżemką – nagrodą za ruch sceniczny w prezentowanym widowisku.

Dziękujemy rodzicom występujących dzieci za zaangażowanie i zorganizowanie przewozu na festiwal oraz pani dyrektor Zuzannie Koniecznej za nieustanne wspieranie działalności teatru.

R.K. & W.K.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x