wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

„Szukając pracy – bądź czujnym, wybieraj mądrze” – kampania edukacyjno-informacyjna

Sanoccy policjanci rozpoczęli realizację kampanii edukacyjno-informacyjnej pod nazwą „Szukając pracy – bądź czujnym, wybieraj mądrze”. Głównym celem działań profilaktycznych jest zwiększenie bezpieczeństwa osób planujących wyjazd zarobkowy za granicę.

Wakacje to dla wielu, nie tylko czas odpoczynku, ale również wyjazdów za granicę do pracy. Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Sanoku rozpoczęła realizację działań z zakresu profilaktyki społecznej, ukierunkowanej głównie na bezpieczeństwo osób planujących wyjazd zarobkowy za granicę pod nazwą „Szukając pracy – bądź czujnym, wybieraj mądrze”. Głównym celem kampanii informacyjno-edukacyjnej jest podniesienie świadomości mieszkańców regionu na temat zagrożeń oraz przeciwdziałaniu nim poprzez odpowiednie przygotowanie do wyjazdu.

Działania edukacyjno-informacyjne adresowane są zarówno do młodzieży, która dopiero wchodzi na rynek pracy, jak i do osób aktywnych zawodowo. Do realizacji celów projektu wykorzystane zostaną różnorodne formy komunikacji.

W ramach kampanii policjanci za pośrednictwem lokalnych mediów, instytucji oraz spotkań z mieszkańcami, przekażą zainteresowanym wskazówki, co należy zrobić przed wyjazdem zarobkowym za granicę i gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych.

W trakcie działań funkcjonariusze będą informować, czym jest handel ludźmi, jak działają sprawcy, jakie metody stosują, a także na co należy zwrócić uwagę, aby nie stać się ich ofiarą. Policjanci zwrócą uwagę na to, że handel ludźmi, nie jest związany tylko z przymusową pracą, czy handlem organami. To także nielegalna adopcja, pornografia dziecięca, żebractwo, wykorzystywanie do celów przestępczych oraz wszelkie działania skierowane na wyzysk ludzi, naruszające prawo decydowania o sobie. Ofiarą może stać się każdy, bez względu na wiek, płeć, czy pochodzenie.

Najskuteczniejszą formą ochrony przed tym zagrożeniami jest profilaktyka, dlatego policjanci przypominają o ostrożności i zachowaniu czujności. W celu uzyskania szerszych informacji na temat bezpiecznych wyjazdów do pracy, warto zapoznać się z poradnikiem pt. „Bezpieczne wyjazdy do pracy” opracowanym przez Departament Rynku Pracy Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x