czwartek, 30 maja, 2024
SANOKWydarzenia

Szczęśliwy finał poszukiwań 86-letniego grzybiarza

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 86-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, którego zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina. Mężczyzna wyszedł do lasu na grzybobranie. W poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów brali udział także strażacy okolicznych OSP, ratownicy GOPR oraz rodzina zaginionego. Po około dwóch godzinach mężczyzna został odnaleziony.

Wczoraj około godz. 19, sanocka Policja przyjęła zgłoszenie o zaginięciu 86-letniego mieszkańca naszego powiatu. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna około godz. 14, wyszedł z domu do lasu na grzybobranie. Kiedy nie wrócił, zaniepokojona rodzina powiadomiła policjantów.

Natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęto intensywną akcję poszukiwawczą. Oprócz funkcjonariuszy w poszukiwania 86-latka zaangażowali się także strażacy z OSP Pisarowce, Nowosielce i Niebieszczany, ratownicy GOPR z psem tropiącym oraz rodzina zaginionego. Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkadziesiąt osób. Szczęśliwie po około 2 godzinach poszukiwań mężczyzna został odnaleziony. 86-latek siedział w przydrożnym rowie, przy drodze łączącej miejscowość Kostarowce z drogą krajową nr 28. Mężczyzna oświadczył, że gdy się ściemniało, stracił orientacje i nie mógł odnaleźć drogi do domu. Udało mu się jedynie dojść do drogi asfaltowej. 86-latek został przewieziony do domu, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prowadzone poszukiwania.

Przypominamy, że wybierając się na grzybobranie musimy zachować szczególną ostrożność.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x