poniedziałek, 17 czerwca, 2024
AktualnościReklamaWydarzenia

Stypendia dla młodzieży do 31 sierpnia

UWAGA! Do końca sierpnia można ubiegać się o stypendia w ramach akcji MASZ SZANSĘ ZDOBYĆ UPRAGNIONE WYKSZTAŁCENIE. Pod takim właśnie hasłem trwa II edycja „Agrafki Agory” – Lokalnego Konkursu Stypendialnego organizowanego przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. „Agrafka Agory” – Lokalny Konkurs Stypendialny jako partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory – realizowany jest w roku akademickim 2014/2015 przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak.
Głównymi celami „Agrafki Agory” są: pomoc osobom młodym, zdolnym, pochodzącym z rodzin ubogich w podjęciu i kontynuowaniu nauki na studiach wyższych, rozwój zainteresowań i talentów, a także wzrost zaangażowania społecznego wśród studentów. Konkurs stypendialny służy także rozwojowi idei stypendiów w Polsce.
O uzyskanie pomocy mogą ubiegać się studenci rozpoczynający naukę na I roku studiów dziennych, jak i studenci, którzy kontynuują naukę na dziennych studiach wyższych, spełniający następujące warunki:
 posiadają miejsce zameldowania na terenie powiatu brzozowskiego,
 mają trudną sytuację materialną w rodzinie,
 wykazują wzorową postawę społeczną i byli zaangażowani w działalność pozalekcyjną (udział w olimpiadach, konkursach, działalność artystyczna, sportowa, na rzecz szkoły, wolontariat, uczestnictwo w zespołach tanecznych, teatralnych, akcjach charytatywnych)
 złożyli wniosek wraz z załącznikami w wyznaczonym terminie.

Kompletną dokumentację należy składać w siedzibie Fundacji przy ul. Kościuszki 23 w Brzozowie do 31 sierpnia 2014 roku. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać na stronie www.fpd.org.pl w zakładce Działalność, w siedzibie Fundacji lub pod nr tel 13 43 440 20 w.30, kom. 886 121 202.

INFORMACJE NA PLAKACIE (kliknij)

Masz szansę zdobyć upragnione wykształcenie

W ubiegłym roku z pomocy skorzystało sześcioro studentów z uczelni wyższych w Rzeszowie, Krakowie i Lublinie.
Beata, studentka I roku filologii polskiej w Rzeszowie tak podsumowuje rok: – Stypendium wykorzystałam na opłatę za wynajem mieszkania. Dzięki temu zaoszczędziłam wiele czasu, który musiałabym poświęcić na dojazdy. Pozwoliło mi to rozwijać swoje pasje, a także zaangażować się w wolontariat. Dzięki stypendium mogę kontynuować naukę i osiągać sukcesy. Stypendium przede wszystkim pozwala mi zrealizować moje pasje i udzielać się naukowo. – mówi Ewelina, studentka II roku logistyki w Rzeszowie.
Krystian, student I roku kierunku finanse i rachunkowość w Rzeszowie: – Stypendium otrzymywane z Fundacji bardzo ułatwiło mi start na studiach. Dzięki funduszom mogłem sam opłacać mieszkanie. Resztę pieniędzy przeznaczałem na wyżywienie oraz niezbędne pomoce naukowe.
W ubiegłym roku akademickim stypendyści rozwijali także swoje zainteresowania naukowe. Uczestniczyli dodatkowo w wykładach prowadzonych przez wybitych specjalistów z całego kraju, konferencjach i warsztatach naukowych organizowanych przez uczelnie, na których studiują czy firmy, w których odbywali praktyki studenckie. Stypendyści byli również aktywnie zaangażowani w działania Fundacji oraz reprezentowali Fundację jako Ambasadorzy Konkursu „Agrafka Agory”.

– Cieszymy, że możemy wspierać tak ambitną i zdolną młodzież z naszego powiatu. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć. Doceniamy ich ciężką pracę i bardzo dziękujemy za zaangażowanie w działania naszej Fundacji – mówi Wiceprezes Fundacji, Bożena Bieńczak. – Dzięki Partnerom konkursu możemy uruchomić II edycję konkursu w roku akademickim 2014/2015. Dziękujemy wszystkim partnerom, szkołom, parafiom za włączenie się w promocję i realizację Konkursu. Liczymy, że w tym roku do Konkursu włączą się dotychczasowi i nowi partnerzy, abyśmy mogli wspólnie dać szansę na rozpoczęcie lub kontynuowanie nauki na studiach zdolnej i jednocześnie ubogiej młodzieży – zachęca.
Partnerzy I edycji Konkursu: Apteka Prywatna B. Sawka, Gran-Pik Liwocz, Sieć Handlowa Alta, BM Global, Brzozowska Gazeta Powiatowa.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak działa od ponad 12 lat na terenie Podkarpacia, ale także w innych częściach kraju. Została założona w Brzozowie przez Bożenę i Andrzeja Bieńczak – właścicieli Firmy Eleo-Budmax, która jest stałym mecenasem i opiekunem Fundacji. Posiada ona status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja pomaga w leczeniu i rehabilitacji dzieci chorych i niepełnosprawnych, pomaga ubogim oraz wielodzietnym rodzinom. Wspiera także naukę i rozwój uzdolnionej młodzieży. Co roku przygotowuje akcję pod hasłem Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem, a ponadto angażuje się w organizacje aukcji dzieł sztuki. Od czerwca 2012 realizuje budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej dla sierot biologicznych i społecznych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x