środa, 24 lipca, 2024
AktualnościWydarzenia

Święto brzozowskich policjantów [FOTO]

W tym roku brzozowscy policjanci obchodzili swoje święto 13 lipca. Uroczysta zbiórka w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie była dla nich okazją do podziękowań i awansów. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Tadeusza Szymanka otrzymało 35 policjantów.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęła msza święta w intencji policjantów, w brzozowskiej Kolegiacie. Następnie w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Tadeusz Szymanek.

W uroczystej zbiórce również wzięli udział: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Bogdan Rzońca, Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Alicja Zając, Przewodniczący Rady Powiatu – Henryk Kozik, Wicestarosta Brzozowski – Janusz Draguła, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie – st. bryg. Jan Szmyd, Prokurator Rejonowego w Brzozowie – Zbigniew Piskozub, Przewodnicząca II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Brzozowie – Sylwia Szajna, Przewodniczący Rady Gminy – Edward Sabik, Zastępca Burmistrza Brzozowa – Maria Rymarz, Wójt Gminy Domaradz – Jan Kędra, Wójt Gminy Dydnia – Jerzy Ferdynand Adamski, Wójt Gminy Haczów – Stanisław Jakiel, Wójt Gminy Jasienica Rosielna – Urszula Brzuszek, ksiądz Paweł Storek z Parafii Rzymskokatolickiej w Brzozowie.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie p.o. podinsp. Marek Twardzicki w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie policyjnej służby. Zaznaczył, że służba w Policji nie jest prosta, zabiera często prywatny czas rodzinie. Jest to praca, w której policjanci nierzadko narażają swoje zdrowie i życie, ale jednocześnie przynosi ona satysfakcję i zadowolenie. Komendant słowa uznania skierował również do pracowników cywilnych podkreślając, że sukcesy brzozowskiej Policji nie byłyby możliwe bez ich pracy, bez ich wsparcia dla koleżanek i kolegów w policyjnych mundurach. Komendant podziękował także przedstawicielom innych służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz samorządu lokalnego za codzienną współpracę i przychylny stosunek do Policji.

Dalsza część uroczystej zbiórki poświęcona była wręczeniu aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało łącznie 35 funkcjonariuszy: 20 w korpusie aspirantów, 14 w korpusie podoficerów i 1 w korpusie szeregowych. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wyróżnionym funkcjonariuszom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Tadeusz Szymanek.

Awansowanym policjantkom i policjantom gratulujemy.

Tekst i foto: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x