czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Święto brzozowskich policjantów [FOTO]

Wczoraj brzozowscy policjanci obchodzili Święto Policji. Uroczysta zbiórka, która została przeprowadzona w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie była dla nich okazją do podziękowań i awansów. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusza Szymanka, otrzymało 27 policjantów.

Obchody Święta Policji rozpoczęła w brzozowskiej Kolegiacie msza święta w intencji policjantów. Następnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek i zaproszeni goście.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Mariusz Urban w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie policyjnej służby. Zaznaczył, że służba w Policji nie jest prosta i wymaga wielu wyrzeczeń. Jest to praca, w której policjanci nierzadko narażają swoje zdrowie i życie, ale jednocześnie przynosi ona satysfakcję i zadowolenie. Komendant słowa uznania skierował również do pracowników cywilnych podkreślając, że sukcesy brzozowskiej Policji nie byłyby możliwe bez ich pracy, bez ich wsparcia dla koleżanek i kolegów w policyjnych mundurach. Komendant podziękował także przedstawicielom innych służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz samorządu lokalnego, za codzienną współpracę.

W dalszej części uroczystej odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku nominacje na wyższe stopnie służbowe otrzymało łącznie 27 funkcjonariuszy: 15 w korpusie aspirantów i 12 w korpusie podoficerów. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wyróżnionym funkcjonariuszom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek.

Następnie sierż. szt. Agnieszka Drozd odebrała swoje wyróżnienie za zajęcie I miejsca w powiatowym etapie plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas”.  Ponadto funkcjonariuszka w finałowym etapie tego plebiscytu zajęła III miejsce. Swój dyplom dzielnicowa odebrała podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbyły się przedwczoraj w Przemyślu.

W tym dniu nie zabrakło również medali, które z okazji 25-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wręczył wyróżnionym asp. szt. Mieczysław Klimek -Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie i podkom. Piotr Głąb – Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Brzozowie.

Ponadto asp. szt. Tomasz Leja został wyróżniony srebrnym medalem za długoletnią służbę oraz podkom. Dariusz Hędrzak i podkom. Krzysztof Janiszkiewicz zostali wyróżnieni brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Swoje odznaczenia funkcjonariusze odebrali 16 lipca br. w Rzeszowie.

Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Mariusz Urban i były Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie podinsp. w stanie spoczynku Marek Twardzicki otrzymał od Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych odznakę za zasługi oraz za aktywną i pełną poświęcenia pracę na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych. Odznakę wręczyli Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji – Koło w Brzozowie nadkom. w stanie spoczynku dr Adam Pobidyński i były Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji – Koło w Brzozowie podinsp. w stanie spoczynku Marian Wójtowicz.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x