piątek, 1 marca, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Surowa kara dla pirata drogowego. Stracił prawo jazdy, musi zapłacić 2,5 tys. zł

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 39-letniemu kierowcy toyoty, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h. Jednak to nie jedyne przewinienie mężczyzny, który kilkadziesiąt minut wcześniej został ukarany za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz lekceważenie znaków zakazujących wykonanie tego manewru.

Wczoraj przed godz. 22, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości na odcinku drogi krajowej nr 19 w miejscowości Lipowica. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rozpędzoną toyotę, której kierujący przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość.

Za kierownicą pędzącego 130 km/h pojazdu siedział 39-letni obywatel Ukrainy. W związku ze znacznym przekroczeniem obowiązującej prędkości, policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, nakładając na niego grzywnę w wysokości 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych.

Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że przekroczenie prędkości to nie jedyne przewinienie drogowe, którego dopuścił się zagraniczny kierowca. Kilkadziesiąt minut wcześniej, mężczyzna został ukarany za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz lekceważenie znaków zakazujących wykonanie tego manewru.

Pamiętajmy, że pomimo wiosennej aury, na drogach regionu jest ślisko i niebezpiecznie. Opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem mogą powodować gołoledź. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x