piątek, 14 czerwca, 2024
AktualnościRozrywkaSportWydarzenia

Sukcesy młodego szachisty [FOTO]

Wakacyjne sukcesy szachowe 7-letniego Pawełka  Sowińskiego z UKS SP 1 Brzozów

W dniach 10-13.07.2017 r. odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Młodzieżowej Podkarpackiej Akademii Szachowej gr. B.  W tych zawodach wzięło udział 26 zawodników z różnych klubów bez ograniczeń wiekowych. Turniej składał się z 7 rund po 60 min na zawodnika. Pawełek zmierzył się  z zawodnikami mającymi dużo wyższe rankingi  szachowe,  jednak nie przegrał żadnej partii i uplasował się na 5 miejscu, zdobywając  5 punktów z 7 możliwych .

Kolejnym turniejem do jakiego przystąpił Paweł był VIII Letni Grand Prix w Ogródku Jordanowskim w Krośnie .
Turniej ten składał się z 8 osobnych turniejów szachowych w kategorii szachów szybkich po 15 min na zawodnika, rozgrywanych w okresie od 30.06.2017 r. do 18.08.2017 r. Suma uzyskanych punktów z wygranych partii szachowych  w swojej kategorii wiekowej dawała zwycięzcę turnieju. Turniej był podzielony na grupy wiekowe do 8, 13, 16 lat. W zawodach wzięło łącznie udział 35 zawodników z różnych klubów. Pawełek zagrał w grupie najstarszej do 16 lat. Łącznie w 7 turniejach w których wystartował rozegrał  57 partii  szachowych. Przegrał tylko 1 partię z zawodnikiem starszym od siebie o 7 lat. We wszystkich turniejach zdobył największą ilość wygranych partii i punktów. Dało mu to 1 miejsce w zawodach oraz tytuł „Najlepszego zawodnika turnieju szachowego Grand Prix 2017 r. w Krośnie”– za co otrzymał puchar i nagrodę rzeczową.

 W dniu 12.08.2017 r. młody szachista brał udział w VII Międzynarodowym Turnieju  Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Turniej ten rozgrywany był jako szachy szybkie – 9 rund po 15 min na zawodnika. Pawełek w swojej  grupie  zdobył  1 miejsce i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Krosna oraz nagrodę rzeczową.

Pod koniec wakacji na Zamku Dzikowskim w miejscowości Tarnobrzeg w dniu 26.08.2017 r.  odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta  Miasta Tarnobrzega 2017. W zmaganiach udział wzięło 119 graczy z Polski i Ukrainy. W zawodach udział wzięli mistrzowie i arcymistrzowie, zwycięzcy wielu ogólnopolskich turniejów szachowych. Turniej rozegrano w kategorii szachów szybkich na dystansie 9 rund po 15 min na zawodnika. W swojej grupie Pawełek wygrał wszystkie partie szachowe zdobywając komplet punktów i 1 miejsce oraz Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega 2017 wraz z nagrodą rzeczową.

Sukcesy szachowe nie obyły by się bez podziękowania ze strony Pawełka jak i jego rodziców  dla trenera Kazimierza Kozubala za całoroczny trud i czas poświęcony pogłębianiu wiedzy szachowej podczas treningów.

Tekst i foto: Łukasz Sowiński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x