środa, 29 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Student z Rzeszowa przedstawicielem województwa w Radzie Dzieci i Młodzieży RP

Szymon Szurlej został powołany przez Ministra MEiN do Rady Dzieci i Młodzieży RP V kadencji jako przedstawiciel województwa podkarpackiego.

W poniedziałek, 7 grudnia Minister Przemysław Czarnek powołał Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do zadań Rady należy wyrażanie opinii dzieci i młodzieży w sprawach związanych z oświatą i wychowaniem. Szczególnie dotyczy to planowanych zmian i propozycji rozwiązań w tym zakresie

Reprezentantem województwa podkarpackiego będzie Szymon Szurlej. Mieszkaniec Rzeszowa, student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, obecnie Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrz
Profil FB Szymona Szurleja

Zostałem dziś powołany na członka Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Będę miał zaszczyt reprezentować moje województwo podkarpackie! Wierzę w dobrą przyszłość i współpracę ponad podziałami. Dla Nas wszystkich! – taką wiadomość na swoim koncie na facebooku napisał nowo powołany Radny Szymon Szurlej.

Pierwsza Sesja Rady Dzieci i Młodzieży RP jest planowana na 18 grudnia (piątek). Rada jest jednym z najważniejszych organów skupiających młodych liderów. Pierwsza kadencja miała miejsce w 2016 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x