środa, 24 lipca, 2024
AktualnościWydarzenia

Strajk od 8 kwietnia. Coraz więcej szkół wyraża gotowość

Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował, że 8 kwietnia, czyli dwa dni przed egzaminami gimnazjalnymi i tydzień przed egzaminami ósmoklasisty rozpocznie się strajk nauczycieli. Do 25 marca zostaną przeprowadzone referenda strajkowe w szkołach i placówkach, z którymi w ramach prowadzonego z nimi sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do spełnienia żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r.

Oto treść pytania w referendum strajkowym: „Czy wobec niespełnienia żądania (…..) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?”

Jeżeli ZNP otrzyma wyniki referendum z ponad połowy placówek, do których pytanie zostało wysłane, i ponad połowa osób głosujących w tych placówkach opowie się za rozpoczęciem strajku, to ten zacznie się w tych miejscach 8 kwietnia.

Z danych, którymi dysponuje Związek Nauczycielstwa Polskiego wynika, że aż 78 procent szkół i przedszkoli w skali całego kraju dołączy do strajku. W woj. podkarpackim gotowość zadeklarowało 84 procent placówek.

Poniżej mapa placówek gotowych do przeprowadzenia strajku stworzona przez koalicję organizacji działających na rzecz edukacji „Nie dla chaosu w szkole”. Powstała na podstawie danych przesyłanych z poszczególnych szkół przez samych nauczycieli, znających wyniki referendum, dlatego może być niedokładna.

Uczniowie-są-ważni

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x