wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościWydarzenia

Stały punkt kontroli autokarów

Od soboty na parkingu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi będzie działał stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt działać będzie w dni robocze, od 23 czerwca w godzinach od 9 do 13.

Autokary będzie można kontrolować od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 13. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Kontrole prowadzić będą przeszkoleni w tym zakresie funkcjonariusze ruchu drogowego.

W innych dniach i godzinach takie kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów dotyczących dnia, godziny i miejsca takiej kontroli z asp. szt. Józefem Rzepką – Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pod nr telefonu 510 997 309. Przy czym prosimy, by były one zgłaszane odpowiednio wcześnie, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Ponadto, każdy organizator wyjazdu, czy rodzic, którego dziecko wyjeżdża na wycieczkę, może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu będzie podlegać przede wszystkim trzeźwość kierowcy, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców oraz wyposażenie autobusów. Fakt przeprowadzonej kontroli zostanie udokumentowany sporządzonym protokołem kontroli, którego kopie otrzymuje kierowca.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

Źródło: KPP Brzozów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
wynajem autokarów autobusów BUSOMAT PL

Bezpieczeństwo najważniejsze

1
0
Would love your thoughts, please comment.x