czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościSANOKSportWydarzenia

Sanocki STS wraca do Polskiej Hokej Ligi

Sanocka hokejowa drużyna zagra w sezonie 2020/2021 w najwyższej klasie rozgrywek. 14 lipca br. drużyna STS Sanok otrzymała licencję i znalazła się wśród 12 drużyn, które powalczą w Polskiej Hokej Lidze. Będą to: Comarch Cracovia, GKS Katowice, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, KH Energa Toruń, KTH Krynica-Zdrój, KH Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim, Stoczniowiec Gdańsk, Zagłębie Sosnowiec oraz PZHL U23. Rozgrywki rozpoczną się 11 września br.

Ogromne starania w tym kierunku poczynił burmistrz Sanoka, integrując środowiska sportowe, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe. Burmistrz Tomasz Matuszewski od ubiegłego roku prowadził rozmowy z dotychczasowymi i potencjalnymi sponsorami, gdyż bez wsparcia z zewnątrz nie ma możliwości, by STS wystartował w najwyższej lidze w Polsce – Od początku kadencji mówiłem o tym, że sanocki hokej będzie promował nasze miasto. Jednak budowanie czegoś dobrego, wartościowego wymaga czasu i wysiłku. Dlatego, w ostatnim roku przeprowadziliśmy szereg rozmów z podmiotami, które przyłączyły się do reaktywacji sanockiego hokeja i startu drużyny w Polskiej Hokej Lidze. Sytuacja związana z COVID-19 znacznie utrudniła te rozmowy i spowolniła nasze działania. Pomimo przeciwności, cieszymy się, że dziś jesteśmy w tym punkcie. Stworzenie Sanockiej Fundacji Rozwoju Sportu oraz działający klub UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok z zarządami przyłączyli się do pomysłu i dziś po wielu staraniach mogę śmiało powiedzieć: Wracamy do Ekstraligi! Burmistrz podziękował również sponsorom – Dziękuję naszym dotychczasowym sponsorom i zachęcam kolejnych do przyłączenia się do tego projektu oraz owocnej współpracy. Wciąż prowadzę rozmowy, których celem jest wzmocnienie planów rozwoju drużyny STS. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy sukces. Do podziękowań za trud włożony w odbudowanie drużyny: sponsorom, samorządowi i wielu osobom zaangażowanym dołączył się prezes STS Sanok – Michał Radwański.

Ważnym etapem w rozwoju sanockiego hokeja było podpisanie porozumienia trójstronnego pomiędzy Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym, Klubem UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok a Gminą Miasta Sanoka i przystąpienie do „Programu OSHL”, dzięki któremu juniorskie drużyny STS Niedźwiadki zyskają wsparcie szkoleniowe i wyposażenie w niezbędny sprzęt.  Jest to istotna inwestycja w młode kadry.

Plany rozwoju, a właściwie reaktywacji stanu sprzed kilku lat są bardzo ambitne. Zarząd STS Sanok chce podjąć wielokierunkowe działania, które w kolejnych latach zagwarantują awans do fazy medalowej. Począwszy od zaangażowania w rozbudowę profesjonalnej drużyny, przez sprawne działania marketingowe, współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców Sanockiego Hokeja oraz z młodzieżowym klubem UKS MOSiR Niedźwiadki  Sanok, powołanie klubu ambasadorów marki STS, po realizację projektów inwestycyjnych w sanockiej Arenie. Pierwsze kroki są już podjęte, trenerem drużyny został Marek Ziętara, z którym sanocka drużyna stawała na podium. – Cieszę się bardzo, że los znów pokierował mnie do Sanoka, bo jak wszyscy pamiętamy miałem okazję tu pracować i był to wspaniały czas dla nas wszystkich – skomentował trener – Pamiętam wiele osób, które tutaj wtedy ze mną współpracowały oraz oczywiście świetnych kibiców. Cieszę się, że będę miał okazję znów pracować w Sanoku. W skład drużyny wejdą wychowankowie, m.in.:  Marek Strzyżowski i Konrad Filipek – reprezentanci Polski. Z powrotu sanockiego hokeja na arenę ogólnopolską cieszą się zawodnicy, kibice i mieszkańcy. Pozostaje zatem wspierać wysiłki tak szerokiej rzeszy osób i kibicować sanoczanom.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x