czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Trwa nabór [PLAKAT]

Od dziś można przesyłać karty zgłoszeń na bezpłatne warsztaty w ramach projektu „Podkarpacka Edukacja Kulturowa”. Centrum Kulturalne w Przemyślu znalazło się wśród 16 beneficjentów Programu Bardzo Młoda Kultura prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury, stając się tym samym operatorem programu w województwie podkarpackim.
Projekt realizowany będzie w latach 2016-2018. Jego celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce oraz polepszanie współpracy pomiędzy sektorami kultury i edukacji.
„Podkarpacka Edukacja Kulturowa” – bo taką nazwę przyjął projekt, zawiera koncepcję realizacji następujących elementów:
1. Przeprowadzenie diagnozy regionalnego środowiska zajmującego się edukacją kulturową (identyfikacja podmiotów zajmujących się tego typu działalnością w regionie, określenie relacji występujących pomiędzy nimi, potencjałów i ograniczeń) oraz przedstawianie ich wyników,
2. prowadzenie spotkań organizacyjnych, informacyjnych i integracyjnych skierowanych do animatorów kultury, przedstawicieli instytucji kultury i placówek oświatowo-edukacyjnych,
3. utworzenie portalu związanego z edukacją kulturową w regionie,
4. organizowanie szkoleń i warsztatów dla wymienionych wcześniej przedstawicieli,
5. prowadzenie tzw. konkursów regrantingowych skierowanych do osób biorących udział we wcześniejszych działaniach. Dzięki temu będą mogli oni realizować swoje autorskie projekty z zakresu edukacji kulturowej.
Zestaw powyższych komponentów realizowany będzie w każdym roku trwania zadania.
Projekt będzie realizowany dzięki wsparciu Partnerów z terenu województwa: Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Przyznane dofinansowanie projektu opiewa na kwotę ponad 800 tys. złotych.

Szczegóły: TUTAJ

Podkarpacka Edukacja Kulturowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x