czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Rowerzysta spowodował kolizję. Miał ponad 2,5 promila

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną kolizji drogowej samochodu osobowego i rowerzysty w Krośnie. 29-letni cyklista miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 23.30, na ul. Krakowskiej w Krośnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni rowerzysta, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do kolizji z fiatem.

W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości uczestników wykazało, że 29-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, wysokie kary nie dotyczą tylko pijanych kierujących pojazdami mechanicznymi, ale również rowerzystów. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x