piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościKROSNORozrywkaWydarzenia

Rodzinny konkurs „Tak się składa…”

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w 8. Rodzinnym Konkursie „Tak się składa…” na najciekawszą i najbardziej pomysłową konstrukcję z klocków lego. Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy wszystkich niezależnie od miejsca zamieszkania. Rodzice, dziadkowie, opiekunowie, poświęćcie trochę cennego czasu swoim pociechom i z klockami w ręku budujcie dobre rodzinne relacje i przyszłość swoich milusińskich, przyszłych inżynierów, konstruktorów, wynalazców.

Dostarczenie prac: 5 listopada 2021, w godzinach 16.00-18.00, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, część widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno
Wystawa i głosowanie publiczności: 6 listopada 2021, w godzinach 11.00-17.00, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Galeria Pomarańczowa
Ogłoszenie wyników: 7 listopada 2021, godzina 11.00

Dla kogo: rodziny z dziećmi (dzieci do 14 lat)
Co: konstrukcja z klocków lego według własnego pomysłu

Dla kogo jest konkurs?
Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy wszystkich niezależnie od miejsca zamieszkania. W konkursie mogą wziąć udział rodziny, w tym rodziny zastępcze, z dziećmi w wieku do 14 lat. Wymagamy, by w drużynie był co najmniej jeden rodzic i dziecko oraz nie więcej niż dwoje dorosłych.

Wyzwanie dla rodzin, czyli co mamy zrobić
Zadanie konkursowe polega na zbudowaniu z klocków trwałej, przestrzennej konstrukcji według własnego pomysłu. Jeśli więc posiadacie klocki dowolnej, niekoniecznie znanej marki, możecie przygotować pracę konkursową, w całkowicie dowolnej dziedzinie. Chcemy, by konstrukcje były jak najbardziej oryginalne, wymyślone i zaprojektowane przez dzieci, by były owocem dziecięcej wyobraźni oraz pasji.

Jak się zgłosić?
Zgłoszenia pracy do konkursu należy dokonać poprzez wypełnienie Karty zgłoszenia. Kartę można pobrać ze strony internetowej https://rckp.krosno.pl/ i przynieść wypełnioną lub wypełnić w dniu dostarczania przez uczestników pracy.

Harmonogram konkursu, a zatem co po czym
Każda praca zostanie opatrzona numerem. Oceny prac dokona specjalnie powołane Jury. Jurorzy wyłonią najciekawsze prace i przyznają ich twórcom nagrody. W przypadku prac wymagających prezentacji specjalnego mechanizmu (jeśli taki zostanie zawarty w konstrukcji), uczestnicy będą mogli spotkać się z Jury w dniu obrad celem demonstracji – ewentualna godzina zostanie ustalona w momencie zgłaszania pracy.

Do pobrania:

  1. 8 Rodzinny Konkurs Tak się składa – Regulamin
  2. 8. Rodzinny Konkurs Tak się składa – Karta zgłoszenia
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x