sobota, 27 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWSportWydarzenia

Relacja z Otwartych Górskich Mistrzostw Polski w nordic walkingu

10 lipca  w Polanicy Zdroju odbyły się Otwarte Górskie Mistrzostwa Polski Nordic Walking na dystansie 5 i 10 km. Tak swój udział w zawodach relacjonuje sportowiec ze Zmiennicy Andrzej Michalski.

Świetne zawody i selektywna trasa. W tym roku pogoda dopisała. Kilka tygodni specjalnych przygotowań i start najpierw na 10, a w niecałą godzinę później na 5 km.

Start na 10 km polegał na przejściu trasy 5 km dwa razy. W tych zawodach zająłem 8 miejsce generalnie, a 2 w kategorii wiekowej.

Kategorię wygrał mój odwieczny rywal Krzysztof Skiba – Legnica a na trzecim miejscu był Piotr Siwak- Rudna.

Znakomicie tutaj  zaprezentowali się  zawodnicy z Podkarpacia.

Zwyciężył Radosław Niepokój – Wrocanka przed Tomaszem Wojtowiczem – Widacz. Na trzecim miejscu Tomasz Marczak.

W niecałą  godzinę później stanęliśmy do startu  na dystansie  5 km.  Po już dwukrotnym pokonaniu Piekielnej Górki lekko nie było. Ale udało się wywalczyć 1 m w kat wiekowej o 2 sek. przed  rywalem Ryszardem  Kłyś – Gliwice. Na 3 miejscu w kategorii był Roman Woroch  – Dopiewo (starta 13 sek.). Na tym dystansie konkurencja była ogromna. Generalnie szóstego zawodnika od osiemnastego dzieliło 54 sek.

Ja zająłem  10 miejsce  generalnie.

Mistrzami Polski zostali:
1. Marcin Rosak- Zielona Góra
2. Piotr Stępak – Zblitowska Góra
3. Witucki Jacek – Poznań.

Wśród kobiet zwyciężyła nasza Mistrzyni: Erwina Wilusz – Iwonicz Zdrój. 2 miejsce Hanna Krajewska – Piła, a 3 Anna Zaczyńska–Skiba – Legnica

Na tym dystansie startował  też Tomasz  Wojtowicz – 4 m generalnie, a  1 w kat wiekowej oraz Marek Sokołowski – Rymanów Zdrój – 12 m generalnie i 2 m wiekowo.

Wśród niepełnosprawnych “B” zwyciężyła  Joanna  Hanus – Krosno.

Zawody jak zwykle świetnie zorganizowane przez Polskie Zrzeszenie Nordic Walking.